Uhlíková stopa v podnikoch

Uhlíková stopa v podnikoch … nová požiadavka EÚ na reportovanie. Ako ju zrátať a čo to pre Vás znamená?

Uhlíková stopa je množstvo skleníkových plynov, ktoré sú vypúšťané do atmosféry v dôsledku činností jednotlivca alebo organizácie. Tieto emisie vedú k zvyšovaniu hladiny oxidu uhličitého v atmosfére a prispievajú k globálnemu otepľovaniu a klimatickým zmenám. Pre firmy môže byť dôležité sledovať a znižovať svoju uhlíkovú stopu, aby zlepšili svoj ekologický vplyv a zároveň zlepšili svoju zodpovednosť a povesť v očiach zákazníkov a verejnosti.

Ako zistiť uhlíkovú stopu

Predtým, ako môže firma začať znižovať svoju uhlíkovú stopu, je dôležité zistiť, koľko emisií vypúšťa. Existuje niekoľko rôznych spôsobov, ako zistiť uhlíkovú stopu, vrátane interných auditov, externých certifikácií a softvérových nástrojov na výpočet uhlíkovej stopy.

Interné audity zahŕňajú interné prehľad a preskúmanie činností a procesov v rámci firmy, aby sa určilo, kde sú najväčšie emisie. Tento proces môže zahŕňať zber údajov o spotrebe energie, výrobe, doprave a logistike a ďalších činnostiach, ktoré vedú k emisiám skleníkových plynov.

Externé certifikácie zahŕňajú proces, v rámci ktorého sa firma nechá certifikovať od nezávislých organizácií ako je napríklad Carbon Trust alebo ISO 14064. Tieto organizácie poskytujú presný výpočet uhlíkovej stopy a pomáhajú firmám pri implementácii opatrení na znižovanie emisií.

Softvérové nástroje na výpočet uhlíkovej stopy umožňujú jednoducho a efektívne vypočítať emisie skleníkov. Môžete vyskúšať zadarmo našu kalkuláciu uhlíkovej stopy vo firme.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

%d blogerom sa páči toto: